Tanácsok a lapos hasért

Tudta ön, hogy a magyar nők kb. 70  százaléka  emésztési jellegű problémával küzd? Az ilyen panaszok közül az  egyik leggyakoribb a puffadás, amely nem csak rossz közérzetet okoz, de a has felfújódása miatt ilyenkor a nadrágok is feszülhetnek.  A puffadás azonban – a többi emésztési problémához hasonlóan – megfelelő étkezéssel könnyen kiiktatható, és máris könnyebbnek, fittebbnek és karcsúbbnak érezhetjük magunkat.

1. Megfigyelés. Vannak olyan élelmiszerek, melyek szinte mindenkinél puffadást okoznak – ilyen pl. a bab,  a hüvelyesek, a hagyma  – és olyanok, amelyek csak egyes embereknél váltanak ki ilyen reakciót. Figyelje meg, önnek mely ételek okoznak kellemetlen tüneteket, és ezeket próbálja meg kiiktatni az étrendjéből. Egyéni érzékenységtől függ, ami biorezonanciás állapotfelméréssel is  kimutatható!

2. Rostok. Fontos, hogy kellő mennyiségű rostot juttassunk a szervezetünkbe: minden étkezéshez fogyasszunk zöldséget vagy gyümölcsöt, valamint a fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű  lisztet  tartalmazó péksüteményeket válasszunk.

3. Víz. Igyon naponta 2 liter, melegebb időben 2-3 liter szénsav- és cukormentes folyadékot, tiszta vizet, lúgos vizet, gyógyteát. Az alkohol, a koffein és a szénsav egyaránt puffaszthatnak!

4. Joghurt.  A probiotikus tejtermékekben lévő baktériumok a bélflórát pozitívan befolyásolják, megelőzik a székrekedést, így kedvezően hatnak az emésztésre. A legjobb, ha olyan probiotikus joghurtot választunk, melynek bizonyított az emésztőrendszerre kifejtett jótékony hatása.

5. Alapos rágás. Egyen lassan, kényelmes körülmények között és rágjon meg minden falatot alaposan, mielőtt lenyeli. A jól megrágott ételt a gyomor sokkal gyorsabban lesz képes megemészteni, a kényelmes étkezések alkalmával pedig kevesebb  felfúvódást okozó levegőt nyel a falatok mellé.

6. Kevés zsír. Kerülje a zsírban és olajban sütött ételeket, a túl zsíros falatokat, mert ezek az emésztési problémák mellett a túlsúlyért is felelősek lehetnek.

7. Fűszerek, mértékkel.  Az ánizs, a bazsalikom, a kamilla, a koriander, a kömény, a menta, a kakukkfű, citromfű mind kíméletes emésztésserkentők. Keverjen össze egy rész kamillát egy rész mentával és egy rész citromfűvel, főzzön belőle teát – ez a keverék nem csak az anyagcserére van jó hatással, de a túlterhelt gyomrot is megnyugtatja.

8. Rendszeres mozgás. A mozgás elengedhetetlen a jó emésztéshez, ezért érdemes hetente három alkalommal legalább harmincpercnyi könnyű sportot beiktatni. Egy kiadós séta vagy kerékpározás bőven elég az emésztés javításához, de ha kardio-edzést is beiktatunk hetente legalább kétszer, az alakunkon is hamar észrevehetjük majd a változást!