Zsírűző zöldségek

Már annyi mindent kipróbáltunk a sikeres fogyás érdekében, de eddig a rendszeres testmozgással kombinált zsírégető gyümölcsök, és zöldségek fogyasztása vált be a legjobban. ( És ugye a fülakupunktúra?!)

Hatékony zsírégető gyümölcseink után, nagyszerű zsírűző zöldségeink sem maradhatnak ki a repertoárból, ezért most ők következnek.  Íme, azok a rendkívül egészséges, könnyen beszerezhető zöldségek, amelyek a hatékony zsírégető testmozgás mellett,  garantáltan távol tartják szépen formálódó alakodtól a rettegett pluszkilókat:

Brokkoli: A brokkolinak gazdag rostanyag-, valamint A -és C-vitamintartalma miatt már önmagában is ott a helye a tányérodon, alacsony kalória- és zéró zsírtartalmáról nem is beszélve. Néhány perc alatt gőzben párolva, sütve vagy főzelékként is elkészíthető, a lényeg, hogy a zöldség minél kisebb hőhatásnak legyen kitéve. Rántott brokkoli készítésénél sütőolajként használj kókuszzsírt panírozz teljes kiőrlésű kenyérből nyert morzsával. Pikáns brokkolifőzeléket és csőben sült brokkolit pedig teljes kiőrlésű liszttel vagy étkezési keményítővel,  joghurt hozzáadásával varázsolhatsz az asztalra.

Spenót: Igaz, nem egy kapós zöldségről esik most szó, de élettani hatásait tekintve a vegetáriánus étrendet követők sem véletlenül fogyasztják oly gyakran. A spenótban nagy mennyiségben megtalálható a C-, A-, és B-vitamin, illetve jelentős mennyiségű vasat is tartalmaz. Spenótot a legjobb frissen, nyers állapotban salátaként vagy egy vitaminbomba zöldségturmix formájában fogyasztani. Gazdag rosttartalmának köszönhetően a zsírégető, méregtelenítő diéta során szintén remek választásnak bizonyul.

Fokhagyma és vöröshagyma: Az, hogy miért nem külön-külön említem meg e két csodatévő hagymafajtát, annak pont a zsírégetés az oka. A fokhagyma és vöröshagyma kombinációja ugyanis a lehető legjobb zsírégető párosítás, antibakteriális, valamint egészségvédő hatásuk pedig így duplán érvényesülhet. Illóolajuk kiváló anyagcsere-fokozó, zsírlebontó tulajdonságú, ezért érdemes olyan ételeket készítened, amelyek mindkét hagymát tartalmazzák.

Káposzta: A káposztáról köztudott, hogy bármilyen formában, savanyítva vagy friss zöldségből készített ételként fogyasztjuk, hatékony bélflóra-regeneráló, immunerősítő hatású. Kellemetlen haspuffadás ide vagy oda, a fogyókúra időszakában káposztaleves, főzelék vagy saláta formájában is nagyon jó szolgálatot tehet nekünk. És, ha gyomrod nagyon nem bírna megbirkózni a káposztával, akkor is még ott van a fokhagyma-gyömbér fűszerkombináció, mint a káposztás ételek kellemetlen utóhatásait meggátoló harcos páros. ( puffadásgátlóként köménymaggal szoktam társítani a káposztás ételeket)

Uborka: A legegészségesebb zöldségeink közé soroljuk, víztartalma nagyon magas, csaknem 96%-os. Káliumban, foszforban, vasban, kalciumban, nátriumban, szénhidrátokban és A1-, B1-, B2-, B6-, C-vitaminban is rendkívül gazdag. Az uborka egészséges, szép zöld héjával együtt fogyasztva és használva, kiváló szépítő, gondoljunk csak az uborkakarikákkal bőségesen borított női arcokra. Magas káliumtartalmának köszönhetően nagyszerű vízhajtó, rostanyagai pedig megkönnyítik az emésztést. Az uborka joghurttal, illetve fokhagymával együtt egy jó tzatziki saláta vagy turmix formájában elkészítve, remekül fokozza a zsírégető fogyókúra hatását.